JANUSZ MUNIAK PROJECT

Janusz Muniak, legendarny polski saksofonista, zaprosił do współpracy Pawła Kaczmarczyka ze swoim zespołem, tworząc Janusz Muniak Project. Projekt ten pojawia się regularnie na polskich scenach, ale przede wszystkim można go usłyszeć w miejskich klubach, gdzie kradnie ludziom serca i pozostawia muzykę w ich duszach na zawsze.

Mimo, a raczej ze względu na wieloletnie koncertowanie i ciężką pracę na scenach krajowych i zagranicznych, Janusz Muniak nadal budzi podziw i zawsze robi to w sposób, który przyciąga publiczność (a publiczność wiernie wraca na kolejny i kolejny koncert, który jest niezawodnie wypełnione prawdziwym i szczerym tonem).

Na przełomie 2012 i 2013 roku Janusz Muniak powraca z pierwszą od 10 lat autorską płytą. Formacja to nie tylko przygotowania do nagrania nowego albumu, ale także występy.

Zespół tworzą:

Janusz Muniak – saksofon
Paweł Kaczmarczyk – fortepian
Maciej Adamczak – kontrabas
Dawid Fortuna – perkusja

Janusz Muniak – jedna z najbardziej barwnych postaci polskiego jazzu. Ukończył gimnazjum w Krakowie, zadebiutował w 1960 roku z lubelskim zespołem Witolda Miszczaka. Zespół okazał się dobrą szkołą jazzowego grania, po czym zauważono Muniaka i poproszono o dołączenie do zespołu Tomasz Stańko + Jazz Darings. Koncerty zespołu nie przeszkodziły Muniakowi we współpracy z Krzysztofem Komedą, zespołami Jana Ptaszyny Wróblewskiego (Studio Jazz LP, SPPT Chałturnik) oraz kwartetem Jana Jarczyka. Dopiero po kilku latach, jako w pełni ukształtowany muzyk, Janusz Muniak postanowił prowadzić własne zespoły.
Więcej o tekście źródłowymWskaż tekst źródłowy, by wyświetlić dodatkowe informacje o tłumaczeniu
Prześlij opinię
Panele boczne

Paweł Kaczmarczyk – polski pianista i kompozytor jazzowy. Jest jednym z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia, kompozytorem, solistą i sidemanem. Nazywany jest objawieniem polskiego i europejskiego świata jazzu, ceniony przede wszystkim za wirtuozerię, kreatywność i bardzo dojrzałą technikę. Wielokrotnie wybierany przez czytelników Jazz Forum jako „Nowa Nadzieja Polish Jazz”. Trzeci album „Complexity in Simplicity” wydany w 2009 roku dla prestiżowej wytwórni ACT Music otworzył przed pianistą drzwi do międzynarodowej kariery.

Maciej Adamczak – magister Akademii Jazzu i Muzyki Współczesnej w Katowicach w klasie Jacka Niedzieli. Laureat nagród krajowych, m.in.: Jazz Juniors (Marcin Żupański Quartet, I nagroda, 1997), Jazz nad Odrą, Pomorska Jesień Jazzowa.

David Fortuna – ukończył szkołę muzyczną w Bydgoszczy, gdzie uczył się pod kierunkiem znakomitego pedagoga Mirosława Zity. Mimo młodego wieku wciąż wspina się na coraz wyższe piętra muzycznej kariery, a co więcej, jego ogromny talent i ciężka praca pozwoliły mu grać z najlepszymi artystami polskiej sceny jazzowej.

JESTEŚ ZAINTERESOWANY ZORGANIZOWANIEM KONCERTU PROJEKTU?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!
kaczmarczyk.impresario@gmail.com