HOWARD REICH – CHICAGO TRIBUNE

HOWARD REICH – CHICAGO TRIBUNE

Paweł Kaczmarczyk w 1991 roku rozpoczął swoją muzyczną edukację w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Krakowie w klasie fortepianu o profilu klasycznym pod przewodnictwem prof. Krystyny Werblańskiej. Od 1992-93 kształcił się dodatkowo w klasie perkusji Leona Olejniczaka, co zaowocowało występami ze szkolną grupą perkusyjną w Filharmonii Krakowskiej (1993). W pierwszych latach szkoły podstawowej zaczął interesować się jazzem. Wpływ na muzyczne zainteresowania wywarł na nim starszy brat, który gra na saksofonie. W czwartej klasie szkoły podstawowej wraz z kolegami ze szkoły założył pierwszy kwartet jazzowy, w którym na saksofonie grał Szymon Kamykowski, na gitarze basowej Tomasz Michalik oraz Grzegorz Fieber na perkusji. Zespół wystąpił ze znakomitymi muzykami (Jarosław Śmietana, Andrzej Cudzich, Leszek Szczerba, Jacek Królik) podczas koncertu w Filharmonii Krakowskiej (1998). W 1995 roku Paweł Kaczmarczyk po raz pierwszy wziął udział w Międzynarodowej Letniej Akademii Jazzu, gdzie pobierał lekcje u prof. Leszka Kułakowskiego, będąc najmłodszym uczestnikiem warsztatów. Od tego momentu zaczął poświęcać się głównie muzyce jazzowej. W 1997 roku zapisał się do prywatnej Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, gdzie pobierał lekcje u Adama Niedzielina. Wraz z uczniami tej szkoły koncertował w Niemczech i na Węgrzech. W 1997-98 roku wystąpił w Filharmonii Krakowskiej jako pierwszy Polak w ramach japońskiego festiwalu „Młodzi Wirtuozi Fortepianu – Original Piano Concertos Festival”, wykonując dziecięce koncerty fortepianowe takich kompozytorów, jak Mikołaj Górecki czy Zenon Kowalowski z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Capella Cracoviensis p/d Stanisława Gałońskiego. W latach 1998-2000 pracował w telewizji TVN, biorąc udział w programie „Twój Problem, Nasza Głowa” gdzie wraz z home bandem złożonym z dzieci grał jingle.

SUBSKRYBUJ

Zapisz się do newslettera, aby raz w miesiącu otrzymywać informacje o najbliższych koncertach i innych ciekawych wydarzeniach dotyczących mnie i mojej muzyki.Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera

Od teraz będziesz otrzymywał informacje o najbliższych koncertach i innych ciekawych wydarzeniach dotyczących mnie i mojej muzyki.