DIRECTIONS IN MUSIC: RAY CHARLES

Projekt dedykowany jest genialnemu Rayowi Charlesowi.

Zachęcamy do wysłuchania kompozycji legendy duszy w interpretacji dwóch wybitnych osobowości polskiego jazzu: Jorgosa Skoliasa – znanego polskiego wokalisty i kompozytora oraz Pawła Kaczmarczyka – jednego z najwybitniejszych pianistów jazzowych młodego pokolenia.

Directions in Music: Ray Charles to wyjątkowy, zarówno wokalny, jak i instrumentalny projekt na skalę europejską, prezentujący muzykę Raya Charlesa w innowacyjnych aranżacjach jazzowych. Twórcą nowych interpretacji tak znanych utworów jak „Hit the Road Jack” i „Unchain My Heart” jest Paweł Kaczmarczyk, który postanowił tchnąć w kompozycje swój buntowniczy charakter sceniczny, by zyskały wyjątkowe i zaskakujące oblicze.

Kwartet jazzowy uzupełnia dwóch wybitnych muzyków, którzy towarzyszą Pawłowi Kaczmarczykowi także w wielu innych projektach: Maciej Adamczak (bas) i Dawid Fortuna (perkusja). Maciej Adamczak jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Współczesnej w Katowicach, zdobywcą wielu nagród, w tym nagrody Jazz Juniors, co od razu zapewnia najwyższy poziom artyzmu. Towarzyszący mu David Fortuna, mimo młodego wieku, wciąż wspina się coraz wyżej w muzycznej karierze, a dzięki ogromnemu talentowi i ciężkiej pracy współpracuje już z najlepszymi polskimi i zagranicznymi artystami.

Muzycy prezentują współczesne jazzowe aranżacje największych hitów Raya Charlesa stworzonych przez Pawła Kaczmarczyka, m.in. I Can Not Stop Loving You, Hit The Road Jack, Unchain My Heart, Do Not Set Me Free, Here We Go Again, Georgia on My Mind.

Koncerty z cyklu Directions in Music: Ray Charles cieszą się dużym zainteresowaniem i zawsze zyskują entuzjastyczny odbiór publiczności – co sekundę słuchacze są zaskoczeni oryginalnym przedstawieniem i nową definicją muzyki Raya Charlesa. Projekt ten został z sukcesem zaprezentowany w Polsce i okazał się ogromnym sukcesem wśród szerokiego grona odbiorców, także w mniejszych miastach, które nie spodziewały się tak dużego zainteresowania publiczności.

Zespół odwiedził m.in. Kraków, Lidzbark, Kędzierzyn-Koźle, Miłki, Tychy i Wałbrzych.

Projekt składa się z:
Jorgos Skolias – wokal
Paweł Kaczmarczyk – fortepian, instrumenty klawiszowe
Maciej Adamczak – bas
Dawid Fortuna – perkusja

JESTEŚ ZAINTERESOWANY ZORGANIZOWANIEM KONCERTU PROJEKTU?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!
kaczmarczyk.impresario@gmail.com